piercing

Piercing in anlamı (pierce) ingilizcede "delmek anlamına gelir. Piercing, cilt, cilt altındaki yağ tabakasının ya da kıkırdağın delinmesi ile vücuda takılan takıdır, vücut sanatıdır.Piercing için çeşitli delme araçları vardır. Bu aletlerin dezenfekte edilmesine çok önem verilir, dezenfekte edilmemiş aletler iltihaplanmalara ve diğer tehlikelere davetiye çıkarır. Piercing vücuda takıldıktan sonra bir kaç hafta çıkarılmaması gerekir, çıkarıldığı takdirde iltihaplanma riski artar. Piercing takılmadan önce aynı dövme(tattoo) da olduğu gibi kesinlikle alkol vb. uyuşturucu maddeler alınmaması gerekir. Çünkü bu maddeler kan dolaşımını etkiler.

Piercing Tarihçesi

/

Pearcing ilk çağlardan beri bazen bir inanç uğruna vücudu süslemek için ya da bir kabileye aitliği temsil etmekte, bazen de acıya dayanma gücünü ölçmek için kullanılmıştır.Günümüzde ise tamamen vücut süsleme amacıyla kullanılmaktadır.Modern pearcing tarihi 1975 Los Angeles - California'da "Modern Primitives" (modern yabaniler) harekatı ile başlamıştır. Pearcingte kullanılan malzemeler genellikle titanyum, cerrahi çelik, kemik, sedef, tahta veya boynuz küpeleridir.İlk delimde titanyum pearcing kullanılması zorunludur.Çünkü titanyumun içinde vücuda uyumsuz olan "nikel" maddesi yoktur. İyileşme sürecinde antibiyotikli pomatlar ,antiseptik solüsyonlar kullanılmalıdır.Bu bölge oldukça temiz tutulmalı ve verilen talimatlara uyulmalıdır.Pearcingi uygulayan kişinin de mutlaka sağlık eğitimi almış, vücut anatomi bilgisine sahip ve deneyimli olması en temel şarttır.

Piercing Çeşitleri

Kulak Pearcingleri

Helix Piercing - Industrial Piercing - Rook Piercing - Daith - Tragus Piercing - Snug - Conch - Anti Tragus Piercing - Lobe (Klasik küpe deliği)

Yüz Pearcingleri

Kaş piercingi - Nostril piercing (Burunun yan tarafına yapılan piercing) - Septum piercing (Burun duvarlarından geçen piercing) - Bridge piercing (Gözlerin arasına, burnun üst kısmına takılan piercing) - Dil piercingi - Labret piercing (Dudağa takılan piercing) - Medusa piercing (Üst dudağın ortasına takılan piercing) - Madonna piercing (Üst dudağa yandan takılan piercing) - Cheek piercing (Yanaktan geçirilen piercing) - Austin Bar (Burunun kıkırdağından geçirilen piercing)

hakkımızda

Dövme ve kalıcı makyaj sanatçısı Meryem, 14.09.1960'ta İran'da doğmuştur. 1980 yılında İran'da Alman asıllı bir firmadan güzellik uzmanlığı ve vücut süsleme sanatına dair eğitimini alarak Türkiye'ye gelmiştir ve 1987'den beri 22 yıldır Türkiye'de dövme ve kalıcı makyaj sanatı ile ilgili hizmet vermektedir.

kontak

İstiklal Caddesi Hazzopolo No:116-F Beyoğlu,Taksim

Not:Galatasaray Lisesi, Zara mağazası karşısındaki geçitteyiz.

Telefon: 0212 251 57 80

Mobile: 0532 595 91 39

E-mail: meryem@taksimtattoo.com